ΗΡΑΚΛΗΣ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ

Θυελλα Πετριου – Ηρακλης Ξυλοκαστρου 0 – 2/ 1η αγωνιστικη Α’ ΕΠΣ Κορινθιας

Θύελλα Πετρίου – Ηρακλής Ξυλοκάστρου 0 – 2 / 1η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α’ ΕΠΣ Κορινθίας

————————————————————

Με το δεξί μπήκε στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣ Κορινθίας ο Ηρακλής. Νωρίτερα το απόγευμα και στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου, οι αθλητές του Βασίλη Τζαλακώστα, πέρασαν από την πάντοτε σκληρή έδρα της Θύελλας, αφού με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο κατάφεραν να ελέγξουν το ματς. Κάτω από εξαιρετικά δύσκολες συνθήκες και για τις δύο ομάδες, καθώς οι θυελλώδεις άνεμοι που έπνεαν στην ευρύτερη περιοχή δημιούργησαν σοβαρά προβλήματα στο παιχνίδι, είδαμε όλους τους αθλητές να προσπαθούν για το καλύτερο δυνατό.Το 0 – 1 ήρθε σχετικά νωρίς και στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης, έπειτα από απευθείας εκτέλεση φάουλ του αρχηγού μας Ανδρέα Πιλιαφά. Μερικά λεπτά αργότερα η Θύελλα κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Κ. Κουρούμαλη, με τον αέρα να παίζει ένα κακό παιχνίδι στην φάση για τον νεαρό αμυντικό μας, το οποίο κατάφερε να αποκρούσει ο έτερος αρχηγός μας Ηλίας Κουρούμαλης. Το 0 – 2 ήρθε περίπου στο 40ο λεπτό, με ένα απίθανο σουτ του Αχιλλέα Βαρβιτσιώτη, που και με την βοήθεια του αέρα κατάφερε να αφήσει άναυδο τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων. Στο 2ο μέρος δεν άλλαξε κάτι, με τους “πράσινους” να κρατούν το υπέρ τους σκορ μέχρι το τέλος.Για την ομάδα μας ξεκίνησαν οι: Πιλιαφάς (c), Κουρούμαλης Η., Κουρούμαλης Κ., Σκούρας, Μαστρογιαννόπουλος, Διαμαντόπουλος Α., Κλογκέρι, Διαμαντόπουλος Γ., Βαρβιτσιώτης, Τζούντι, Δρίτσας. Αγωνίστηκαν επίσης οι: Κουρούμαλης Γ., Μανώλης, Σιετής, Ντερβίσι. Για σεμινάριο η διαιτησία από τους Κωνσταντόπουλο, Βλαχοπάνο, Οικονόμου. Ευχαριστούμε θερμά την διοίκηση και τους ανθρώπους της Θύελλας, για την εξαιρετική φιλοξενία που μας προσέφεραν. Συνεχίζουμε…